Wiadomości

Miał w domu 7,5 kg marihuany. Policjantom tłumaczył, że robił nalewkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kryminalni z Częstochowy zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który posiadał znaczną ilość narkotyków. W przeszukaniu jego domu i pomieszczeń gospodarczych pomogła policyjna suczka – Abi. Doskonały węch policyjnego czworonoga pozwolił policjantom zabezpieczyć prawie 7,5 kg narkotyku.

W ubiegłym tygodniu kryminalni zwalczający przestępczość przeciwko mieniu uzyskali informację, że w jednym z domów na terenie gminy Mstów młody mężczyzna ma posiadać znaczną ilość marihuany. 17 stycznia mundurowi z Wydziału Kryminalnego, wspólnie z przewodnikiem asp. szt. Wojciechem Bożkiem i jego psem służbowym – Abi, przyjechali pod wytypowany adres.

Na miejscu policyjna suczka wywąchała worek foliowy i 5 słoików z zielonym suszem, z czego w dwóch z nich susz zalany był alkoholem. Zatrzymany 23-latek twierdził, że robił nalewkę z marihuany. Łączna ilość zabezpieczonego suszu, to prawie 7,5 kg. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu teraz do 10 lat więzienia. Częstochowski prokurator zastosował wobec 23-latka policyjny dozór.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!