Wiadomości

Siedmiu cudzoziemców zatrzymanych za nielegalne przekroczenie zielonej granicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ciągu ostatnich kilku dni funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali siedmiu cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli tzw. zieloną granicę. Wśród zatrzymanych są trzej imigranci z Wietnamu, trzech Marokańczyków oraz obywatel Turcji.

25-letniego obywatela Turcji, tuż po przekroczeniu granicy w niedozwolonym miejscu, zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Medyce w czwartek ( 22.02.2018 r.) w godzinach wieczornych. Cudzoziemiec posiadał przy sobie turecki paszport. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, a następnie przekazany stronie ukraińskiej.

Trzech imigrantów z Wietnamu zatrzymali w piątek (23.02.2018 r.) funkcjonariusze SG ze Stuposian podczas kontroli drogowej. Cudzoziemców przewoził samochodem marki Mitsubishi na polskich numerach rejestracyjnych 31-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze SG ustalili, że trzej mężczyźni podróżujący bez dokumentów tożsamości to obywatele Wietnamu w wieku 25, 31 oraz 35 lat, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Cudzoziemcy przyznali się do popełnienia przestępstwa i zostali przekazani służbom ukraińskim. Przewożący ich obywatel Ukrainy usłyszał zarzut organizowania przekroczenia granicy wbrew przepisom i został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał karze 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat. Dodatkowo orzeczono karę grzywny w wysokości 4 tys. złotych.

Natomiast trzech obywateli Maroka w wieku od 21 do 23 lat, którzy również przekroczyli granicę wbrew przepisom, zatrzymali wczoraj (25.02.2018 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej. Tylko jeden z trzech cudzoziemców posiadał przy sobie dokument tożsamości (paszport wydany przez władze Maroka), pozostali dwaj mężczyźni podawali się za Syryjczyków. W toku dalszych czynności potwierdzono jednak, że wszyscy zatrzymani są obywatelami Maroka. Cudzoziemcy zostaną przekazani stronie ukraińskiej w ramach readmisji.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!