Wiadomości

Siedlce: W związku z zamordowaniem obywatela Ukrainy zatrzymano Białorusina i Ukraińca

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś sąd w Siedlcach zdecydować o losie zatrzymanego przez policję obywatela Białorusi, który jest podejrzewany o zabicie w noc sylwestrową obywatela Ukrainy.

Jak poinformowała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, Krystyna Gołombek, w związku z zabójstwem Ukraińca zatrzymano i przesłuchano 11 osób – głównie cudzoziemców, którzy wynajęli mieszkanie w domu przy ulicy Księdza Brzóki. Niedaleko tego miejsca znaleziono ciało Ukraińca. W rezultacie za podejrzanych uznano dwie osoby.

Głównym podejrzanym o zabójstwo jest obywatel Białorusi, który nie przyznaje się do winy. Jego zeznania są jednak niespójne, a ponadto nie współgrają z zeznaniami innych osób. O współudział w popełnieniu zbrodni podejrzany jest obywatel Ukrainy, który według prokuratury pomagał w przeniesieniu ciała zamordowanego z domu na ulicę, a także pomagał w usuwaniu śladów zbrodni. Ukrainiec już przyznał się do winy. W obu przypadkach prokuratura zwraca się do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych na okres trzech miesięcy.

Przypominamy, że wczesnym rankiem 1 stycznia na jednej z siedleckich ulic przechodnie znaleźli ciało mężczyzny z urazem głowy. Okazało się, że w przeddzień śmierci 47-letni Ukrainiec świętował Nowy Rok z przyjaciółmi. Kilku uczestników biesiady zostało zatrzymanych. Wśród nich byli obywatele Ukrainy, Białorusi i Indonezji. Z powodu upojenia alkoholowego nie mogli od razu zeznawać.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!