Wiadomości

Siedem osób, w tym burmistrz Murowanej Gośliny, usłyszało zarzuty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Siedem osób, w tym burmistrz Murowanej Gośliny, usłyszało zarzuty w śledztwie prowadzonym przez CBA i Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Funkcjonariusze poznańskiej Delegatury CBA prowadzą pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu śledztwo dotyczące m.in. przekroczenia uprawnień przez burmistrza oraz podległych mu urzędników samorządowych Murowanej Gośliny.

We wtorek funkcjonariusze CBA zatrzymali siedem osób, w tym burmistrza Murowanej Gośliny, podległych mu urzędników gminnych oraz przedsiębiorców. Jednocześnie przeszukano Urząd Miasta i Gminy w Murowanej Goślinie, Ośrodek Pomocy Społecznej, Bibliotekę Publiczną oraz jedną ze spółek gminnych, a także miejsce zamieszkania zatrzymanych i prowadzenia działalności gospodarczej. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty w prokuraturze. Wobec burmistrza został skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Z ustaleń postępowania wynika, że burmistrz dopuszczał się przestępstw korupcyjnych polegających na przyjmowaniu korzyści majątkowych, w zamian za zlecanie usług finansowanych z budżetu gminy. Jak ustalono, w procederze uczestniczyli prywatni przedsiębiorcy. Inne zarzucane mu czyny to przekroczenie uprawnień służbowych, podżeganie do wystawienia poświadczającego nieprawdę dokumentu, naruszenie tajemnicy toczącego się postępowania oraz zatajenie dochodu w składanym oświadczeniu majątkowym.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!