Wiadomości

Siedem osób rannych w strzelaninie w Szwecji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Strzelanina w centrum miasta Trelleborg w południowej Szwecji. Media donoszą, że co najmniej siedem osób zostało rannych. Policja wskazuje, że cztery osoby trafiły do szpitala. Wykluczono terrorystyczny charakter incydentu. Trwa obława na sprawcę.

Do strzelaniny doszło około godz. 23.30 w mieście leżącym około 30 km od Malmö. Media informowały o strzelcu, który otworzył ogień na zatłoczonym placu w centrum miasta. Uzbrojeni policjanci otoczyli centrum 30-tysięcznego Trelleborga. Trwa obława na sprawcę.

– Otrzymaliśmy kilka doniesień o strzelaninie w Trelleborg. Kiedy dojechaliśmy na miejsce zobaczyliśmy kilka osób z ranami postrzałowymi. W tej chwili nie mamy żadnych informacji, ale prowadzimy śledztwo, część miasta została objęta blokadą, by sprawca nie mógł uciec – powiedział Fredrik Bratt z lokalnej policji. 

Media sugerują, że rannych jest więcej, bo siedem osób. Miały one odnieść obrażenia w innych częściach miasta. 

Jak podkreślają media, strzelanina najpewniej miała związek z działalnością gangów. Trelleborg, podobnie jak pobliskie Malmö zmaga się problemem przestępczości zorganizowanej, który przybrał na sile po wybuchu kryzysu migracyjnego.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!