Gospodarka Polska Wiadomości

Sieć sklepów Biedronka została ukarana za słabo oznakowane ceny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal dlahandlu.pl na właściciela sieci Biedronka nałożono karę finansową w wysokości 36 tys. zł za naruszenia przepisów dotyczących uwidaczniania cen w sklepach.

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, po rozpatrzeniu odwołania Jeronimo Martins Polska od decyzji Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej z 7 marca ( na przedsiębiorcę nałożono karę pieniężną w wysokości 36.000 zł z tytułu dziewiętnastego naruszenia obowiązków wynikających z przepisów o uwidacznianiu cen w okresie 12 miesięcy ,licząc od dnia, w którym stwierdzono naruszenie tych obowiązków po raz pierwszy), utrzymuje w mocy zaskarżoną decyzję.

– (…) w toku kontroli przeprowadzonej w należącej do przedsiębiorcy placówce handlowej (sklep w Wodzisławiu Śląskiem – red.), stwierdzono nieprawidłowości w informowaniu o cenach i cenach jednostkowych łącznie 82 asortymentów produktów spośród 459 poddanych ocenie, co było, jak stwierdził Śląski WIIH, dziewiętnastym w okresie 12 miesięcy naruszeniem przez stronę obowiązujących przepisów w zakresie uwidaczniania cen – podsumowuje UOKiK.

Co wy na to?

Źródło: dlahandlu.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!