Kultura Wiadomości

„Si vis pacem… W przededniu III wojny światowej” Krzysztofa Zagrody

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

10 marca br. odbędzie się premiera najnowszej książki Wydawnictwa 3DOM pt. „Si vis pacem… W przededniu III wojny światowej”, autorstwa Krzysztofa Zagrody. W spotkaniu wezmą udział Grzegorz Barun i Tomasz Gryguć. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszczącego się przy ul. Polnej 7a na godzinę 17.00.

„Si vis pacem… W przededniu III wojny światowej” Krzysztofa Zagrody, to śmiała analiza współczesnych stosunków geopolitycznych, w które uwikłana jest Polska. Autor poddaje pod rozwagę układ sił i interesów stron, które wezmą udział w zbliżającym się światowym konflikcie, oraz pokazuje możliwe scenariusze jego przebiegu. Nie traci przy tym z oczu tego, co najważniejsze, czyli co powinna zrobić Polska, aby nie stać się pionkiem w grze wielkich mocarstw o hegemonię i zachować suwerenność. Celnie punktuje także wieloletnie zaniedbania polskich władz, które prowadzą nasz kraj prostą drogą do zagłady.

Ta książka zrywa z oczu klapki, które kazały do tej pory Polakom upatrywać ratunku u jedynego od lat naszego Sojusznika, który już nie raz pokazał, że w obliczu próby… za wszelką cenę broni tylko swojego interesu i nie cofnie się przed niczym. Autor proponuje inne drogi i pokazuje, że nie musimy tkwić w marazmie bezalternatywnych sojuszy.

O tym, jak ważna dla Polski i Polaków jest to książka, niech świadczy fakt, że w jej promocję z zapałem zaangażował się poseł RP Grzegorz Braun, by otworzyła ona oczy jak największej liczbie Polaków. Sam o publikacji Krzysztofa Zagrody pisze: to gorący meldunek z najdalej wysuniętego dziś na naszej scenie politycznej i publicystycznej punktu obserwacyjnego – skąd widać już przyszłość polskiej doktryny państwowej. Ta książka, to jednocześnie doskonały punkt orientacyjny – wytyczony nie po to, by ostatecznie uznać go za docelowy, ale by swą wyrazistością służył innym w określaniu własnego azymutu. W drodze, która prowadzić ma – to dla Autora oczywiste – do Polski na powrót prawdziwie Wielkiej, zdolnej trwać i innym zapewniać przetrwanie, jako enklawa cywilizacji łacińskiej.

Książka dostępna jest w księgarni Wydawnictwa 3DOM.
autor: Krzysztof Zagroda
tytuł: „Si vis pacem… W przededniu III wojny światowej”
wydawca: Wydawnictwo 3DOM
format: 148×210 mm
oprawa: miękka
ilość stron: 176

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!