Wiadomości

Setki zabitych – dramatycznie rośnie liczba ofiar tsunami w Indonezji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W wyniku uderzenia tsunami i trzęsienia ziemi w Indonezji zginęły co najmniej 384 osoby – poinformowało krajowe centrum kryzysowe. Kataklizm nawiedził rejon miasta Palu na wyspie Celebes.

Władze zastrzegają, że liczba śmiertelnych ofiar może się okazać większa, bo do służb ratunkowych wciąż napływają meldfunki z terenów dotkiętych żywiołem. Do szpitali trafiają setki rannych.

– Nie otrzymaliśmy jeszcze dokładnych raportów, gdyż zerwana jest łączność telekomunikacyjna i energetyczna. Wiele ofiar tsunami znaleziono na wybrzeżu, lecz ich liczba nie jest znana – powiedział rzecznik Agencji ds. Łagodzenia Skutków Katastrof Sutopo Purwo Nugroho.

Palu, 350-tysięczna stolica prowincji Środkowe Sulawesi, najbardziej ucierpiało od trzęsienia, które miało magnitudę 7,5. Akcję ratunkową utrudniały ciemności oraz brak łączności.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się w środkowej części wyspy, na głębokości 10 km. Wysokość fal tsunami osiągała ok. 2-3 metry. Kilka godzin wcześniej na tym samym obszarze miał miejsce słabszy wstrząs sejsmiczny, o magnitudzie 6,7.

/TVP Info, Twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!