Wiadomości

Setki interwencji straży pożarnej z powodu silnego wiatru

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tylko dziś Straż Pożarna interweniowała w całej Polsce 279 razy – wszystko przez silny wiatr. Porywiste podmuchy uszkodziły wiele linii energetycznych, wciąż bez prądu pozostaje 47 tys. osób.

Jak podał rzecznik PSP Paweł Frątczak, najwięcej interwencji z powodu silnego wiatru było w tym czasie na Pomorzu Zachodnim 128, w Wielkopolsce – 37 i na Mazowszu 26.

– Generalnie są to zdarzenia związane z usuwaniem setek złamanych i powalonych drzew, które są usuwane z chodników, dróg i szlaków kolejowych. W kilku przypadkach strażacy zabezpieczyli uszkodzone elementy konstrukcyjne budynków – zaznaczył Frątczak.

Jak dodał, porywisty wiatr uszkodził linie energetyczne, w związku z czym 47 tys. odbiorców pozostaje bez dostaw energii, z czego 23 tys. tylko w województwie wielkopolskim.

Rzecznik straży przypomniał przy tym, że w związku z silnym wiatrem na sobotę synoptycy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całej Polski z wyjątkiem: Warmii i Mazur, Podlasia, województwa lubuskiego i południowej części województwa zachodniopomorskiego.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!