Wiadomości

Seria profanacji na Dolnym Śląsku, sprawcy poszukiwani

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Głębock, Ściegny, Miłków, Łomnica, Wojanów, Sosnówka – w tych miejscowościach województwa dolnośląskiego doszło w ostatnich dniach do dewastacji obiektów katolickiego kultu. Policja podejrzewa, że za profanacje figur i krzyża odpowiada ten sam sprawca bądź sprawcy.

Wierni mieszkający w sześciu wsiach na terenie południowej części województwa są poruszeni aktami profanacji i wandalizmu.

– Jako parafia kilka lat temu odnowiliśmy ten krzyż, a na 700-lecie naszej miejscowości parafianie ufundowali pasyjkę. Wisiała dwa lata i właśnie została zniszczona – relacjonuje ksiądz Andrzej Spelak, proboszcz parafii w Wojanowie, gdzie barbarzyńcy zniszczyli trzy figury przedstawiające postaci Pana Jezusa i aniołów.

Do serii skandalicznych zdarzeń doszło pomiędzy 16 a 18 stycznia.

– Do tej pory otrzymaliśmy cztery zgłoszenia. Łącznie jest uszkodzonych sześć figur sakralnych i jeden krzyż. Prowadzimy postępowanie w kierunku obrażania uczuć religijnych. Przypuszczamy, że odpowiadają za to ci sami sprawcy. Trwają intensywne czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie tych osób – poinformowała Edyta Bagrowska, rzecznik jeleniogórskiej policji.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!