Europa Wiadomości

Serbski prezydent twierdzi, że za kilka miesięcy dojdzie do eskalacji wojny z Rosją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Aleksandar Vucić udzielił obszernego wywiadu szwajcarskiemu tygodnikowi „Die Weltwoche”, w którym skomentował obecną sytuację międzynarodową w Europie, głównie w kontekście wojny na Ukrainie i polityki krajów zachodnich wobec Rosji. Z jego ust padły niespodziewane słowa.

Serbski prezydent twierdzi, że za kilka miesięcy wojna na Ukrainie się rozszerzy. – W Europie wszyscy zachowują się jak wielcy bohaterowie, ale nie powiedzieli swoim obywatelom, że zapłacą bardzo wysoką cenę – powiedział.

Według prezydenta Serbii, większość przywódców krajów Europy Zachodniej jest przekonana, że dzięki rozszerzeniu konfliktu uda się pokonać Rosję i obalić Władimira Putina. – Rozumiem, dlaczego prezydent Emmanuel Macron chce wysłać wojska NATO na front. Prawdopodobnie jego pomysł jest taki, że lepiej jest stawić czoła Rosji na ziemi ukraińskiej, niż, jeśli to konieczne, na ziemi europejskiej, środkowoeuropejskiej – powiedział. Dodał też, że podobne podejście mają Niemcy.

W dalszej części wywiadu Vucić przyznał, że należy otwarcie przekazać obywatelom Europy, że jeszcze w tym roku, nawet w najbliższych miesiącach, wojna może rozszerzyć się na kolejne kraje. – Nie mogę mówić o trzeciej wojnie światowej, ale o wielkim starciu. Jak blisko jesteśmy? Myślę, że nie jesteśmy daleko. Nie dłużej niż trzy, cztery miesiące. I istnieje ryzyko, że stanie się to wcześniej – przekazał.

NASZ KOMENTARZ: Miejmy nadzieję, że prezydent Serbii się myli, gdyż w przeciwnym przypadku terenem walk będzie Polska.

Polecamy również: Żydowscy naziści dokonali pogromu w wiosce beduinów na Zachodnim Brzegu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!