Wiadomości

Separatyści z Donbasu przygotowują miejsce egzekucji schwytanych Brytyjczyków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Prorosyjscy separatyści w samozwańczej Donieckiej Republice Ludowej powiedzieli, że »przygotowują miejsce do egzekucji« Aidena Aslina i Shauna Pinnera, którzy zostali złapani podczas walk na Ukrainie” – donosi portal mirror.co.uk.

Aiden Aslin i Shaun Pinner zostali skazani przez nieuznawany międzynarodowo sąd w tzw. Donieckiej Republice Ludowej. Chodzi o ich zaangażowanie w pomoc ukraińskiej armii w odpieraniu ataków rosyjskich okupantów. Obywatele Wielkiej Brytanii od lat mieszkali na Ukrainie i służyli w regularnych Siłach Zbrojnych tego państwa.

Obaj Brytyjczycy mają stanąć przed plutonem egzekucyjnym. Przywódca Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszylin powiedział: „Wszystko jest już gotowe. To nie będzie publiczne”. Z kolei minister spraw zagranicznych samozwańczej republiki Natalia Nikonorowa powiedziała, że Brytyjczyków skazano na karę śmierci za walkę jako „najemnicy”.

„Uważamy, że działalność najemników jest straszną zbrodnią, ponieważ ludzie, w zamian za nagrodę, przyjeżdżają do innego kraju, aby zabijać innych ludzi, mimo że nie mają osobistych celów związanych z danym konfliktem” – dodała.

„Tak, jest to najwyższa kara, ale jest w naszym ustawodawstwie i nie jest związana z dalszym procesem uznania Donieckiej Republiki Ludowej przez inne państwa” – oznajmiła Nikonorowa.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!