Wiadomości

Senyszyn stanie przed sądem za obrzydliwe wypowiedzi o Żołnierzach Wyklętych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Wyrzutki społeczne”, „nieroby”, „frustraci”, „złodzieje”, „gwałciciele” – m.in. w taki sposób Joanna Seneszyn wielokrotnie nazywała żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Teraz może odpowiedzieć za te obelgi, ponieważ Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych postanowiło pozwać lewicową polityk – pisze w czwartek „Gazeta Polska Codziennie”.

Jak podaje gazeta, „potomkowie Niezłomnych domagają się od niej usunięcia oszczerczych postów, przeprosin w mediach społecznościowych oraz zadośćuczynienia w wysokości 100 tys. zł”.

„GPC” informuje, że „od wielu lat spore kontrowersje wywołuje osobista wojna b. eurodeputowanej Sojuszu Lewicy Demokratycznej Joanny Senyszyn z pamięcią o żołnierzach antykomunistycznego podziemia. Lewicowa polityk wielokrotnie w swoich wystąpieniach oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych w ordynarny i oszczerczy sposób atakowała Niezłomnych”.

„Wyklęci to nie żołnierze, a bandy wyrzutków społecznych, nierobów i frustratów czekających na III wojnę światową. Zamordowali 5 tys. cywilów, w tym 187 dzieci, grabili, gwałcili, torturowali, zastraszali Polaków odbudowujących kraj. Ich święto to jawna kpina z obywateli RP. Będzie zniesione” — cytuje gazeta wpis Joanny Senyszyn opublikowany na Twitterze 1 marca br., czyli w Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych.

Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych postanowiło stanąć w obronie dobrego imienia swoich przodków i złożyło do sądu pozew przeciw Senyszyn

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!