Wiadomości

Senator PSL: “W sprawie Wróblewskiego będę głosował inaczej niż mój klub”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Senator Jan Filip Libicki (PSL-Koalicja Polska zdecydował, że w głosowaniu nad wybranym przez Sejm Rzecznikiem Praw Obywatelskich posłem PiS Bartłomiejem Wróblewskim wstrzyma się od głosu. Przypomniał, że w sprawie Wróblewskiego będzie głosował inaczej niż klub – wstrzyma się, podczas gdy PSL-KP będzie głosowała przeciw tej kandydaturze.

Libicki we wtorek w porannym wywiadzie dla RMF FM pytany jak ostatecznie będzie głosował w sprawie Wróblewskiego powiedział, że wstrzyma się od głosu.

Dopytywany czy wie, co to oznacza w arytmetyce senackiej – prawdopodobne odrzucenie tej osoby odparł, że wie. “Jestem 16 lat parlamentarzystą” – zaznaczył.

Pytany, co w takim razie dalej zrobiłby z obsadą tej funkcji powiedział, że nie wie, ale pojawiła się ze strony szefa Porozumienia Jarosława Gowina kandydatura na RPO niezależnej senator Lidii Staroń. Jeśli ta kandydatura zostanie zaakceptowana przez Sejm, to przy głosowaniu w Senacie zachowa się tak jak zarekomenduje klub PSL-KP.

Przypomniał, że w sprawie Wróblewskiego będzie głosował inaczej niż klub – wstrzyma się, podczas gdy PSL-KP będzie głosowała przeciw tej kandydaturze.

Sejm powołał posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego na urząd RPO 15 kwietnia. W głosowaniu przepadły kandydatury prawnika Sławomira Patyry i działacza społecznego Piotra Ikonowicza. By jednak kandydat Sejmu mógł objąć urząd Rzecznika, jego kandydaturę musi zaakceptować jeszcze Senat.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!