Wiadomości

Minister Czarnek podał możliwy termin rozpoczęcia szczepień dzieci i młodzieży

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wszystko idzie w tym kierunku, by uczniowie mogli w wakacje zaszczepić się przeciw COVID-19 – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Szef MEiN w Programie I Polskiego Radia był pytany o perspektywę szczepienia uczniów przeciw COVID-19 i ewentualne rekomendacje w tym zakresie. Minister wspomniał, że temat ten był poruszony podczas spotkania Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w zeszłym tygodniu.

– Informacje pana prof. Andrzeja Horbana były optymistyczne. Badania nad szczepieniami dzieci i młodzieży są daleko posunięte i wnioski z tych badań są bardzo dobre. Zdaniem pana profesora, mogę tę informację przekazać, wakacje będą tym terminem, w którym dzieci i młodzież będą mogły się szczepić – powiedział Czarnek.

Zastrzegł jednocześnie, że “nie ma jeszcze ostatecznych rekomendacji, bo nie ma ostatecznych wniosków z badań, ale wszystko idzie w takim kierunku”.

Dopytywany, czy będą to szczepienia obowiązkowe, szef MEiN odpowiedział, że rozstrzyganie tej kwestii nie jest zadaniem ministra edukacji.

– Nie odpowiem na pytanie, czy będą to obowiązkowe szczepienia. Wydaje mi się, że nie, tak ja w przypadku dorosłych – powiedział.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!