Wiadomości

Senator PO oskarżony o przekazanie tajnych danych o przetargu dla jednostek specjalnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Senator Maciej Grubski z PO został oskarżony przez Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej o popełnienie czterech przestępstw – dowiedział się portal tvp.info.

Polityk miał ujawnić znajomemu biznesmenowi tajne informacje o wartym 21 milionów zł, przetargu na Wirtualny System Taktyczny Pola Walki oraz złożenie fałszywych oświadczeń majątkowych.

Śledztwo przeciwko politykowi wszczęto jeszcze w grudniu 2013 r. w sprawie przyjęcia ponad 90. tys. zł łapówki w związku z pełnieniem przez niego funkcji senatora i wiceprzewodniczącego senackiej Komisji Obrony Narodowej.

Najpoważniejszym zarzutem ciążącym na Grubskim, jest przekazanie znajomemu przedsiębiorcy tajnych informacji o przetargu na zakup „Wirtualnego Systemu Taktycznego Pola Walki” dla jednostek specjalnych Wojska Polskiego. W sierpniu 2013 r. Senator namówił ppłk Marka D. z Inspektoratu Uzbrojenia MON do zdradzenia specyfikacji zamówienia oraz danych na temat możliwości firm, które zgłosiły się do przetargu wartego ok. 22 mln zł.

Już dzień po otrzymaniu tych informacji, Grubski miał przekazać je e-mailem swojemu znajomemu przedsiębiorcy Henrykowi K. . Przetarg jednak unieważniono, ponieważ informację o nieprawidłowościach zdobyło CBA. Senator miał także lobbować na rzecz firmy K.

Więcej:
https://www.tvp.info/37883094/tylko-u-nas-senator-po-oskarzony-min-o-przekazanie-tajnych-danych-o-przetargu-dla-jednostek-specjalnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!