Wiadomości

Sekretarz stanu USA: „Zielone światło” dla państw NATO na dostarczenie myśliwców Ukrainie. Müller: Żadne decyzje jeszcze nie zapadły

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak czytamy na portalu TVP Info, Stany Zjednoczone dały zielone światło państwom NATO, jeśli zdecydują się dostarczyć Ukrainie myśliwce – powiedział w niedzielę sekretarz stanu USA Antony Blinken. To odpowiedź pytania o apel Wołodymyra Zełenskiego, który dzień wcześniej apelował do Kongresu o dostawę samolotów do walki z rosyjską agresją.

Wcześniej w niedzielę Blinken sugerował, że jeśli Polska zdecyduje się na dostawę samolotów Ukrainie, USA „uzupełnią” jej zapasy. Polski rząd podkreśla, że żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

Rzecznik rządu Piotr Müller odniósł się do tej wypowiedzi na konferencji prasowej w KPRM. – Co do kwestii przekazania samolotów mogę jedynie powtórzyć, że na ten moment żadne decyzje w tym zakresie nie zapadły – powiedział rzecznik rządu.

– Trwa w tej chwili dyskusja, co do zakresu działań Sojuszu Północnoatlantyckiego, ale to jest dyskusja, która nadal się toczy, żadne decyzje w tym zakresie nie zapadły – podkreślił Müller.

Dodał, że pojawią się informacje dotyczące kwestii polskich lotnisk. – To też chciałbym podkreślić, że nie jest prawdziwa informacja, że z terenu Polski startują samoloty w celach bojowych na teren Ukrainy. To też chciałbym wyraźnie zdementować – podkreślił rzecznik rządu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!