Wiadomości

Sekretarz generalna Polski 2050 usłyszała zarzuty. W tle śmierć Adamowicza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prokuratura zarzuca siedmiu osobom, w tym Agnieszce B., niedopełnienie obowiązków, przez co oskarżeni mieli narazić uczestników imprezy na “niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia”. – informuje red. Marcin Dobski z portalu Salon324.

– Jako ówczesna prezeska stowarzyszenia centrum wolontariatu, organizowałam finał WOŚP w Gdańsku – informuje Salon24.pl Agnieszka B., sekretarz generalna Polski 2050. Twierdzi, że sprawa jest upolityczniona.

Śledczy wymieniają długą listę uchybień po stronie koordynatorów finału WOŚP z 2019 r., czyli właśnie Agnieszki B. i jej ówczesnego zastępcy Dawida J. Większość zarzutów dotyczy planów zabezpieczenia imprezy. W dokumentach miało zabraknąć: sposobu zabezpieczenia dostępu do sceny, listy osób wchodzących w skład służby porządkowej, wskazania rodzaju i liczebności służb ochroniarskich, określenia elementów ubioru służb porządkowych, informacji o liczbie barierek i innych zabezpieczeń technicznych. Prokurator wskazał też, że na terenie imprezy mógł znaleźć się każdy, nawet osoba posiadająca niebezpieczne narzędzie.

Oprócz wspomnianych koordynatorów gdańskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na ławie oskarżonych są dwaj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, urzędnik z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni oraz szef agencji ochrony Tajfun i jego pracownik pełniący funkcję kierownika.

Niedopełnienie obowiązków przez wszystkich oskarżonych miało – według prokuratora – narazić uczestników imprezy na “niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia”. Ci nie przyznają się do winy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!