Wiadomości

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny oddana lewicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Magdalena Biejat (SLD) została wybrana szefową sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny. Wybrana dzięki głosom m. in. niektórych posłów PiS. Kontrkandydatem był Grzegorz Braun z Konfederacji. W sieci zawrzało…

Grzegorz Braun, zgłaszając swą kandydaturę, powiedział, że w tej komisji sejmowej „ważą się sprawy życia i śmierci w Polsce”.

– Przed tą komisją staje sprawa bezpieczeństwa życia ludzkiego, bez względu na płeć, wiek, wyznanie, samopoczucie, stan zdrowia, kondycję finansową. My chcielibyśmy, żeby człowiek był bezpieczny w Polsce, żeby życie ludzkie nie było zagrożone – powiedział poseł Konfederacji.

– Aborcja z przesłanek eugenicznych jest szczególnie perfidnym zamachem na nasze zasady cywilizacyjne i szczególnie tragiczne jest praktykowanie tej zasady antycywilizacyjnej w Polsce w odniesieniu do najbardziej bezbronnych, tak małych, że nie mogą się nawet odezwać we własnej obronie – dodał Braun.

Magdalena Biejat jest związana z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Fundacją im. Stefana Batorego i Fundacją Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. W 2015 wstąpiła do Partii Razem (przemianowanej w 2019 na Lewica Razem).

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!