Polska Wiadomości

Sejmowa Komisja Etyki zajmie antychrześcijańską wypowiedzią posłanki Lewicy Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal pch24.pl Sejmowa Komisja Etyki zajmie się oceną postawy poseł Lewicy, Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej. Chodzi o jej skandaliczne słowa komentarza do mordu na chrześcijanach dokonanego w Etiopii. Wniosek o ukaranie poseł pochodził m.in. od osób, które włączyły się w akcję „DOŚĆ SKRAJNEJ CHRYSTIANOFOBII!”.

W piśmie skierowanym do Stowarzyszenia Polonia Christiana, poseł Jacek Świat, zastępca przewodniczącego Komisji Etyki Poselskiej poinformował, że Komisja podjęła inicjatywę rozpatrzenia sprawy dotyczącej poseł Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej, stanowiącej podstawę wniosku Stowarzyszenia z dnia 5 lutego 2021 roku.

To odpowiedź na Państwa podpisy jakie zostały złożone pod petycją „DOŚĆ SKRAJNEJ CHRYSTIANOFOBII!”. W akcję, w krótkim czasie, włączyło się niemal 6 tys. osób. Dzięki Państwa aktywności, głos sprzeciwu wobec skandalicznych słów poseł został usłyszany.

Przypomnijmy. We wniosku o ukaranie poseł wskazano na fakt rosnącej nienawiści do Kościoła katolickiego. W Polsce przyczyniają się do tego „posłowie antyklerykalnej i chorej z nienawiści lewicy, która za wszystko co złe obwinia Chrystusowy Kościół”. By osiągnąć swój cel sięgają oni po kłamstwa i manipulacje.

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

„Najnowszym przykładem takich działań są słowa pani poseł Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej z Lewicy, która na wieść o makabrycznej zbrodni, w której blisko tysiąc Etiopczyków zostało siłą wyciągniętych z kościoła i rozstrzelanych, uznała że jest to wina wyznawców Chrystusa. Jej zdaniem nie uszanowali On miejscowych wierzeń i wepchnęli się do Etiopii” – czytamy w przesłanym wniosku.

Wobec takiej postawy poseł, Wnioskodawcy wyrazili swój stanowczy sprzeciw i domagali się ukarania jej przez Komisję Etyki Poselskiej. Wniosek adresowany był także do Prekuratora Generalnego, by podległe mu służby sprawdziły czy słowa poseł Lewicy nie noszą znamion przestępstwa.

Po tym zgłoszeniu sejmowa Komisja Etyki Poselskiej na posiedzeniu w dniu 18 lutego 2021 zajęła się sprawą, a jej członkowie uznali, że poseł Małgorzata Prokop-Paczkowska powinna wytłumaczyć się przed Komisją ze swych słów.

Podczas posiedzenia Komisji przedstawiciele Lewicy podkreślali wprawdzie, że słowa poseł miały szerszy kontekst i należy go wziąć pod uwagę, ale nawet oni uznali, że choć poseł już przeprosiła, to sprawę należy wyjaśnić, a tego rodzaju słowa paść nie powinny.

I bardzo dobrze.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!