Wiadomości

Sejmik Województwa Lubelskiego zajmie się uchwałą przeciwko promocji gender w szkołach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Radni Sejmiku Województwa Lubelskiego z Prawa i Sprawiedliwości są przeciwni ideologii LGBT. Przygotowali specjalny projekt uchwały, który jeszcze dziś trafi pod obrady.

Radni PiS z Sejmiku Województwa Lubelskiego mówią „NIE” dla LGBT w ich regionie.

– Nie godzimy się na wprowadzanie do polskiego systemu oświaty elementów wychowania seksualnego w myśl standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Nie godzimy się na sprzeczne z prawem oraz realnym dobrem naszych dzieci instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach, tzw. latarników – powiedział Michał Mulawa, przewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Projekt stanowiska w sprawie niebezpiecznej ideologii został przesłany do wszystkich radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego. Dokument zostanie prawdopodobnie przyjęty na dzisiejszej sesji. Opozycja zapowiada jednak, że przedstawi kontrstanowisko.

Prof. Mieczysław Ryba, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, przypomniał podpisaną przez prezydenta Warszawy kartę LGBT+ i tłumaczył, że nie tylko na szczeblu państwowym, ale także samorządowym mamy do czynienia z próbą zrewolucjonizowania najbardziej elementarnych relacji społecznych, jakie funkcjonują w naszej kulturze.

– Od małżeństwa począwszy, poprzez relacje rodzinne, a na narodowych kończąc. Mamy do czynienia z pewną propagandą, próbą wprowadzania rewolucji seksualnej, a więc i rewolucji kulturowej, która miałaby jak gdyby zmienić wszystko to, co w naszej tradycji, a zarazem w porządku natury, stanowi fundament państwa, narodu i w ogóle tego, co zwiemy klasyczną etyką – wskazał prof. Mieczysław Ryba.

Poseł PiS Elżbieta Kruk zaalarmowała, że stolica nie jest odrębnym miejscem wzmożonych działań aktywistów LGBT. Szkodliwa ideologia dociera także do szkół w innych polskich województwach, co jest niezgodne z prawem.

– Są to działania podejmowane bez zgody i bez konsultacji rodziców, którzy mają zagwarantowaną możliwość wpływu na to, co dzieci uczą się w szkole, nie tylko w prawie oświatowym, ale także mają ochronę konstytucyjną w tym zakresie – mówiła poseł Elżbieta Kruk i wskazała, że celem działań środowisk LGBT jest grupa najbardziej wrażliwa i delikatna, czyli dzieci.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!