Wiadomości

Sejmik Małopolski przyjął deklarację w obronie rodziny i przeciw propagandzie LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sejmik województwa małopolskiego to kolejny samorząd, który postanowił dać odpór lobby LGBT. Radni przyjęli deklarację, w której zobowiązują się do wsparcia „rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz ochrony systemu oświaty przed propagandą LGBT” zagrażającej „prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia”.

„Sejmik województwa małopolskiego wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele kwestionują podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego” – czytamy w deklaracji przyjętej w poniedziałek głosami 22 radnych PiS.

Zdaniem autorów deklaracji, działania podejmowane ostatnio przez niektórych „przedstawicieli samorządowej jak i krajowej sceny politycznej” mają służyć wywołaniu „fundamentalnych zmian w życiu społecznym”.

„Działania te zorientowane są na anihilację wartości ukształtowanych przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, ważnych szczególnie dla mieszkańców Małopolski” – piszą autorzy dokumentu.

/wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!