Wiadomości

Sejm odrzucił projekt ustawy odwracającej skutki ustawy dezubekizacyjnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jesteście ramię w ramię z SB-kami. Bronicie ich. Razem z nimi protestujecie – mówił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński z mównicy sejmowej po tym, jak Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy odwracającej skutki ustawy dezubekizacyjnej.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński wyszedł na mównicę po tym, jak Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy odwracającej skutki ustawy.

– Podłością i hańbą jest dzisiaj to, co mówicie, jeżeli chodzi o dwa wątki. Przypisując ustawie dezubiekizacyjnej przypadki śmierci. Skąd macie taką wiedzę? Kto wam to powiedział? – powiedział Zieliński podkreślając, że ma szacunek dla każdej śmierci.

Przedstawiciel Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Andrzej Rozenek mówił wcześniej, że „Sejm uchwalił bubel prawny, w wyniku którego, jak do tej pory, śmierć poniosło 37 osób”.

– Te 37 zgonów to są informacje w pełni potwierdzone. To są informacje, które są zbierane w federacji służb mundurowych, każda z nich została potwierdzona przez rodzinę tych, którzy odeszli – powiedział Rozenek. Poprosił o uczczenie zmarłych minutą ciszy.

– To jest hańba i podłość. Nie macie prawa mówić, cytuję pana Rozenka: politycy ustawą w Polsce zabijają ludzi. Tak mówić to jest hańba i podłość – powtórzył.

Zieliński przywołała też słowa Michała Kamińskiego. – Dzisiaj oddawał w wielokrotnych eksklamacjach cześć i chwałę bohaterom, czyli funkcjonariuszom SB. Czyniąc z nich patriotów i bohaterów. To jest hańba i podłość – stwierdził.

– Jesteście ramię w ramię z SB-kami. Bronicie ich. Razem z nimi protestujecie. I chcecie dzisiaj tą ustawą przywrócić status quo ante, ponieważ chcecie uchylić ustawę z 16 grudnia 2016 roku. Ale mało tego, chcecie uchylić ustawę z 2009 roku PO i wrócić do jeszcze większych przywilejów – dodał wicesze MSWiA.

– Każda decyzja w sprawie każdego funkcjonariusza podejmowana jest przez Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA na podstawie informacji o przebiegu służby przygotowanej przez IPN indywidualnie – zapewniał Zieliński.

– Nie ma czegoś takiego jak zbiorowa decyzja. Od tej decyzji przysługuje odwołanie do sądu – dodał. Zieliński. Poinformował, że z prawa odwołania do sądu skorzystało dotąd 26 tys. 900 osób, zaś ustawa objęła według stanu na marzec br. 35 tys. 371 osób.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!