Wiadomości

Rośnie liczba Polaków, którzy chcą opuszczenia przez nasz kraj Unii Europejskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Niemal co trzeci Polak obecnie chce, by Polska opuściła Unię Europejską. Już tylko niespełna połowa ankietowanych pragnie pozostania w strukturach UE, przy czym z nich zmieniłaby zdanie, gdyby Bruksela nałożyła na nasz kraj sankcje.

Badanie zostało przeprowadzone przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego, a jego wyniki opublikował „Newsweek”. Sondaż został wykonany w styczniu i w marcu na grupie 50 tys. osób.

29,81 proc. ankietowanych opowiedziało się za opuszczeniem przez nasz kraj struktur Unii Europejskiej. Odmiennego zdania jest 47,37 proc. badanych. Brak zdania na ten temat wyraziło 22,82 proc. sondowanych. W przypadku nałożenia na Polskę przez Brukselę sankcji za Polexitem opowiedziałoby się już 32,05 proc. badanych.

Zdaniem autorów badań, tak wysoki odsetek zwolenników wyjścia Polski z UE ma związek z wysoką oceną polityki zagranicznej rządu. Eksperci twierdzą jednak, że chodzi tu raczej o dobrze naoliwioną „machinę propagandową” nabijającą „polityką zagraniczną poparcie dla polityki wewnętrznej”.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!