Wiadomości

Sędzia z Rybnika spowodował wypadek. Był pijany

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sędzia Sądu Okręgowego w Rybniku we wtorek wieczorem spowodował wypadek na ulicy Gliwickiej w Rybniku. W jego organizmie było 1,2 promila alkoholu – informuje portal Rybnik.com.

Jak poinformowała rybnicka policja, do zdarzenia doszło we wtorek 13 października około godz. 18:30.

– Na ulicy Gliwickiej kierowca skody nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył forda, który wykonywał wykonywał manewr skrętu w lewo, w ulicę Karłowicza – relacjonuje Bogusława Kobeszko – rzecznik prasowa rybnickiej policji.

Fordem kierował 81-letni mężczyzna, w samochodzie znajdowała się też 79-letnia pasażerka.

– Osoby te nie odniosły żadnych poważniejszych obrażeń – dodaje rzecznik.

Kierowcą skody, który spowodował wypadek był 62-letni mężczyzna. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie 1,2 promila alkoholu. Jak udało nam się dowiedzieć, to sędzia Sądu Okręgowego w Rybniku. Tę informację potwierdziła sędzia Aleksandra Janas z Sądu Apelacyjnego w Katowicach.

– Sędzia miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Został zatrzymany przez policję. Zgodnie z procedurą, o sprawie został poinformowany prezes Sądu Okręgowego w Rybniku, który wyraził zgodę na zatrzymanie. Następnie, o zdarzeniu prezes Sądu Apelacyjnego poinformował Ministra Sprawiedliwości, Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego oraz Krajową Radę Sądownictwa – tłumaczy sędzia Agnieszka Janas.

Postępowanie w sprawie wszczęła Prokuratura Krajowa. Śledztwo prowadzone jest w kierunku prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

– Kwalifikacja zarzutów może jednak ulec zmianie w trakcie postępowania – zastrzega sędzia Janas.

Zatrzymany sędzia pełnił funkcję przewodniczącego jednego z wydziałów Sądu Okręgowego w Rybniku.

– Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował dziś (14.10.2020 r.) do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego wniosek o uchylenie immunitetu sędziemu. Uchylenie immunitetu umożliwi przedstawienie sędziemu zarzutu popełniania przestępstwa prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości – poinformował Dział Prasowy Sądu Okręgowego w Rybniku.

/rybnik.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!