Wiadomości

Sebastian Kaleta opublikował raport dotyczący finansowania organizacji LGBT przez władze Warszawy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przeprowadziłem analizę wydatków, zajrzałem do kilku konkursów organizowanych przez miasto stołeczne Warszawa. Przeanalizowałem kilkanaście organizacji, łączna kwota dofinansowań to 7 mln zł w latach 2017-2019. To prawdopodobnie wierzchołek góry lodowej. Te środki mogą płynąć z różnych źródeł – z urzędów dzielnic, spółek miejskich. Każda z tych organizacji promuje ruchy LGBT – powiedział na konferencji prasowej przed warszawskim ratuszem Sebastian Kaleta.

Sebastian Kaleta powiedział, że raport był sporządzony na podstawie ogólnodostępnych danych w tym biuletynu informacji publicznej, stron internetowych organizacji oraz ich profili w mediach społecznościowych. W jego opinii, materiał ukazał silne powiązania pomiędzy stołecznym ratuszem a działaniami ruchu LGBT oraz innych skrajnie lewicowych organizacji.

W raporcie Kalety, o którym jako pierwszy informował portal tvp.info, opisano działalność niektórych organizacji pozarządowych korzystających z dotacji warszawskiego samorządu. Z informacji w nim zawartych wynika, że ratusz w ciągu ostatnich lat wydał na nie co najmniej kilka milionów złotych, a one same bezpośrednio i pośrednio – firmowane często logo Warszawy – podają, jak zażywać narkotyki, promują dewiacje seksualne, a nawet walczą o legalizację prostytucji.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!