Wiadomości

“SE”: Donald Tusk nie będzie kandydował na prezydenta, bo nie wierzy w wygraną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje “Super Express”, Donald Tusk nie zamierza startować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Walka o nominację Platformy Obywatelskiej rozegra się między prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz a prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.

– Trwa walka w naszym obozie, w obozie PO i na jego zapleczu o kandydatów na prezydenta. Tusk nie wierzy w wygraną z Andrzejem Dudą i od jakiegoś czasu politycznie wspiera Aleksandrę Dulkiewicz. A to nie w smak Schetynie, który namaścił Rafała Trzaskowskiego na kandydata na prezydenta – twierdzi w rozmowie z “SE” jeden z wysoko postawionych polityków PO.

Według gazety, Tusk nie zamierza startować w wyborach prezydenckich w 2020 r., ponieważ boi się porażki w starciu z Andrzejem Dudą. Zdaniem politologa prof. Kazimierza Kika, taki sposób rywalizacji źle świadczy o Schetynie i Tusku.

Jak mówi, istnieją dziś “dwie Platformy”: PO, która z nadzieją spogląda na Tuska i PO opanowaną przez Schetynę i jego ludzi, m.in. Trzaskowskiego”. – Były premier lansując Dulkiewicz chce zwiększyć swoją władzę w obozie liberalnym i osłabić władzę Schetyny i Trzaskowskiego – przekonuje Kik.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!