Wiadomości

Scheuring-Wielgus: Macierewicz grzebał w zwłokach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zdaniem poseł Lewicy Joanny Scheuring-Wielgus Antonii Macierewicz jest “kłamcą smoleńskim”, który “grzebał w zwłokach”, aby dowieść zamachu.

Joanna Scheuring-Wielgus odniosła się na antenie Radia ZET do reportażu TVN24 “Czarno na białym”, w którym padają oskarżenia pod adresem Antoniego Macierewicza. Polityk miałby tuszować dowody wykluczające zamach w Smoleńsku. – Osoby, które zaprosił do zespołu Antoni Macierewicz, mówią, że on kłamał, oszukiwał i manipulował – powiedziała polityk. Jej zdaniem część ekspertów odeszła, bo “ich wnioski zostały zmanipulowane”. Polityk powiedziała, że “to ją przeraża”.

– Macierewicz to jest człowiek, który wbrew woli rodzin ofiar katastrofy smoleńskich, grzebał w zwłokach. Po co? Po to, żeby uwiarygodnić swoją tezę o zamachu. – stwierdziła Scheuring-Wielgus, odnosząc się do ekshumacji ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.

– Macierewicz to również ta osoba, która zrujnowała MON. On jest po prostu kłamcą smoleńskim. Powinien stanąć przed sądem i odpowiedzieć za defraudację dokumentów, manipulację informacjami i za to, że sprzeniewierzył 30 mln zł (koszt podkomisji smoleńskiej – red.) – kontynuowała poseł Lewicy.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!