Wiadomości

360 ofiar śmiertelnych koronawirusa w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii, 333 we Włoszech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O 360 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi już 21.092 – poinformował w poniedziałek po południu minister zdrowia Matt Hancock.

Bilans obejmuje zgony zarejestrowane w szpitalach w ciągu 24 godzin między godz. 17 w sobotę a godz. 17 w niedzielę. To drugi kolejny dzień z wyraźnie niższą liczbą zgonów – i pierwszy od 31 marca, gdy jest ona niższa od 400 – ale może to wynikać z faktu, że oba bilanse dotyczyły zgonów w weekend, gdy potwierdzanie przyczyny czasem jest opóźnione.

W sobotę Wielka Brytania stała się piątym państwem, w którym liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa przekroczyła 20 tys.

333 osoby zakażone koronawirusem zmarły w ciągu ostatniej doby we Włoszech- poinformowała Obrona Cywilna w poniedziałek. Tym samym łączny bilans wzrósł do 26 977. Dane kolejny dzień z rzędu wskazują na poprawę sytuacji epidemicznej w kraju.

Obecnie zakażonych wirusem jest 105 tys. osób. Liczba chorych pod opieką lekarzy spadła od niedzieli o 290. Odnotowano wzrost nowych zakażeń o 1740. Do tej pory potwierdzonych zostało we Włoszech 199 tys. przypadków zakażenia. Liczba wyleczonych wynosi ponad 66 tysiące. Jednego dnia zwiększyła się o około 1700.

Poprawia się także sytuacja Lombardii, epicentrum epidemii. W ciągu doby liczba hospitalizowanych pacjentów, także na intensywnej terapii, zmniejszyła się o prawie tysiąc. Zanotowano tam kolejne 124 zgony.

/wnp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!