Wiadomości

Satanistki złożyły ją w ofierze diabłu. Dziś beatyfikacja s. Mainetti

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś podczas mszy św. we włoskim miasteczku Chiavenna prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro ogłosi błogosławioną siostrę Marię Laurę Mainetti. Zginęła śmiercią męczeńską w 2000 r. z rąk trzech nastolatek-satanistek, które postanowiły złożyć ją w ofierze diabłu.

Maria Laura Mainetti była dziesiątym dzieckiem Stefano Mainetti i Marceliny Gusmeroli. Była zakonnicą, a także pracowała jako nauczycielka w szkole Córek Krzyża.

6 czerwca 2000 r. odebrała telefon z prośbą, aby przyszła do młodej dziewczyny w ciąży. Wyszła z klasztoru, a tam czekały na nią trzy niepełnoletnie satanistki z Chiavenny w północnych Włoszech: Ambra Gianasso, Veronica Pietrobelli i Milena De Giambattista. Pierwotnie chciały one złożyć w ofierze szatanowi miejscowego proboszcza, ale ostatecznie wybrały na ofiarę 61-letnią zakonnicę. Zadały jej 19 ciosów nożami.

25 października 2005 r. rozpoczął się proces beatyfikacyjny na szczeblu diecezjalnym, a w 2008 r. Stolica Apostolska zatwierdziła wniosek o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego. W trakcie procesu ustalono, że zakonnica przed śmiercią modliła się za swe zabójczynie. 19 czerwca 2020 r. papież Franciszek podpisał dekret, który jej śmierć uznał za męczeństwo otwierając drogę do ogłoszenia ją błogosławioną.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!