Wiadomości

Jutro ruszają zapisy na szczepienia dzieci od 12. roku życia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od jutra (poniedziałek 7.06) będą wystawiane e-skierowania na szczepienie przeciwko Covid-19 dla młodzieży w wieku od 12 do 15 lat. Szczepienia będą odbywać się w najbliższych tygodniach w punktach szczepień, a od września także w szkołach. W czerwcu odbędzie się w szkołach akcja informacyjna na ich temat.

Szczepienia dla osób w wieku 12-15 lat będą odbywały się na tych samych zasadach, co dla młodzieży w wieku 16-18 lat. Podczas szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12-15 lat będzie konieczna obecność rodzica lub opiekuna prawnego – tak samo, jak w przypadku dzieci starszych. To oni muszą wyrazić zgodę na szczepienie, poinformował w środę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień Michał Dworczyk.

Nastolatka na szczepienia można będzie zarejestrować przez bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989, kontaktując się z wybranym punktem szczepień, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie, poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl.

Jak czytamy na w serwisie Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, żeby się zakwalifikować na szczepienie, trzeba wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz jest dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy osoba może być zaszczepiona tego dnia. Wypełnia go osoba szczepiona wraz z opiekunem prawnym, ten ostatni musi go podpisać.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!