Wiadomości

Sasin: W przyszłym tygodniu część obostrzeń zostanie zlikwidowana lub złagodzona

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Chcemy i musimy powoli wracać do normalnej działalności. Nie da się w nieskończoność zamrażać państwa, zamrażać gospodarki – powiedział na antenie TVP 1 wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, zaznaczając, że ważne jest, aby powrót do „w miarę normalnego funkcjonowania w wielu obszarach życia” obudować bezpiecznymi zachowaniami, takimi jak trzymanie bezpiecznej odległości czy zasłanianie twarzy.

– Temu będą służyły nowe regulacje – podkreślił, dodając, że wszystkie dotychczasowe obostrzenia obowiązują do końca tego tygodnia.

– Można się spodziewać, że przyszły tydzień to będzie ten okres, kiedy przynajmniej część tych obostrzeń czy zostanie zlikwidowanych czy złagodzonych. Szczególnie, jeśli chodzi o handel i usługi – mówił.

Zastrzegł, że w tym tygodniu zapadną w tej sprawie szczegółowe decyzje na podstawie rekomendacji ministra zdrowia.

Jak zauważył wicepremier, są jeszcze przedłużone restrykcje związane z zamknięciem wielkopowierzchniowych placówek handlowych, jeśli chodzi o prowadzenie sprzedaży w mniejszych sklepach czy zamknięcie zakładów usługowych.

– Zakładów fryzjerskich chociażby, co wiem, że dla wielu osób to jest dużym problemem. Chcemy powoli przywracać funkcjonowanie tych miejsc – powiedział. Dodał, że o szczegółach rząd będzie informować przed końcem tego tygodnia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!