Wiadomości

Sasin interweniował w ABW ws. AgroUnii? „Żadnego zawiadomienia nie składano”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Radio Zet poinformowało, że wicepremier Jacek Sasin zamierza powiadomić Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, że działalność Agrounii i jej lidera Michała Kołodziejczaka “nosi znamiona działalności prorosyjskiej”. Informacja została jednak zdementowana.

O sprawie informował reporter Radia Zet Mariusz Gierszewski. “Nieoficjalnie: w związku z zaplanowanymi na dziś protestami Agrounii w Warszawie, wicepremier Jacek Sasin podjął decyzję o zawiadomieniu ABW o tym, że działalność Agrounii i jej lidera Michała Kołodziejczaka nosi znamiona działalności prorosyjskiej” – napisał Gierszewski na Twitterze.

Informacja okazała się jednak nieprawdziwa. Zdementowały ją nie tylko służby specjalne, które pytaliśmy o tę sprawę, ale także przedstawiciele ministerstwa aktywów państwowych. – Żadnego wniosku do ABW nie składaliśmy – powiedział portalowi wPolityce.pl Karol Manys, Rzecznik Prasowy Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Sam minister Jacek Sasin, w trakcie konferencji prasowej, stwierdził jedynie, że pomiędzy działalnością Agrounii i narracją rosyjską istnieje związek. Jednak formalnego zawiadomienia do ABW nie było. – Rozważamy, czy nie zainteresować odpowiednich organów. (…) Jeśli lider AgroUnii chce protestować, to powinien protestować przed ambasadą rosyjską – mówił dziś minister Jacek Sasin.

/tysol.pl, wpolityce.pl//

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!