Wiadomości

Saryusz-Wolski zaprezentował plan “walki z unijnym bezprawiem”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polski rząd od lat pozostaje w ostrym sporze z Brukselą. Konflikt zaostrzył się jednak w ostatnim czasie w związku z blokadą środków z KPO oraz kolejnymi karami, jakie są zasądzane Polsce. Jacek Saryusz-Wolski zaproponował “7 działań w walce z unijnym bezprawiem wobec Polski”.

W czwartek 27 września Polska straciła 30 mln euro z unijnych funduszy – poinformowała w piątek korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon. Komisja Europejska obarczyła Polskę kolejną, siódmą, transzą kar w związku niewykonaniem orzeczenia TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej SN.

Politycy PiS podkreślają, że dycyplinujące działania Brukseli są bezprawne, a Komisja Europejska działa poza kompetencjami, jakie przyznają jej traktaty. Europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski opublikował w internecie krótki plan, jak Polska może radzić sobie z pozaprawnymi działaniami Brukseli.

Na pierwszym miejscu wskazuje potrzebę zaskarżenia Komisji Europejskiej do TSUE za bezprawna blokowanie polskiego KPO. W dalszej kolejności wskazuje, że pieniądze należy „pożyczyć gdzie indziej”. Kredyty powinny być przeznaczone ponadto wyłącznie na cele potrzebne Polsce, “a nie pod dyktando Komisji”. Ten krok miałby pozbawić KE możliwości szantażowania Polski. Z tym się z kolei wiąże postulat opuszczenia Funduszu Odbudowy pocovidowej UE. Polityk wskazuje, że Polska i tak nie otrzymujemy z niego należnych jej środków.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!