Wiadomości

Sanepid nałożył kary na uczestników protestów przedsiębiorców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie, działając w oparciu o obowiązujące przepisy z zakresu zapobiegania i zwalczania zakażeń i chorób zakaźnych, nałożył kary pieniężne na niektórych uczestników ubiegłotygodniowych protestów przedsiębiorców” – poinformował PPIS w Warszawie.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie poinformował, że do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie „wpłynęła pewna liczba notatek policyjnych wskazujących jednoznacznie na naruszenie obowiązków – wprowadzonych w związku z ogłoszeniem stanu epidemii – przez niektórych uczestników protestów”.

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie, działając w oparciu o obowiązujące przepisy z zakresu zapobiegania i zwalczania zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, uwzględniając otrzymane informacje, wydał szereg decyzji nakładających na winnych naruszeń prawa administracyjne kary pieniężne – poinformowano.

Sanepid „przekazał też informacje otrzymane od policji do – właściwych terenowo dla miejsca zamieszkania spisanych osób – innych państwowych powiatowych inspektorów sanitarnych zarówno województwa mazowieckiego, jak i powiatowych inspektorów sanitarnych z innych województw”.

Protest przedsiębiorców na ulicach Warszawy rozpoczął się w czwartek. Uczestnicy przeszli pod Sejm i kancelarię premiera. Domagali się „odmrożenia gospodarki” i szybkiego wsparcia ze strony rządu. W nocy z czwartku na piątek policja zatrzymała 37 osób, w tym kandydata na prezydenta Pawła Tanajno.

Kolejnego dnia, w piątek, grupa protestujących zebrała się około stacji metra Centrum. Po przemarszu zostali zatrzymani na ul. Emilii Plater. Wśród protestujących byli m.in. poseł Konfederacji Grzegorz Braun i Paweł Tanajno. W piątek wieczorem rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak powiedział, że wśród zatrzymanych jest także Tanajno.

W sobotę KSP podała, że po piątkowym proteście prewencyjnie zatrzymano i przewieziono do jednostek policji 60 osób; dodatkowo dwie osoby są podejrzane m.in. o czynną napaść na funkcjonariuszy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!