Polska Wiadomości

Sanepid nałożył 30 tys. zł kary na słynne lodowisko w Szczecinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sanepid nałożył 30 tys. zł kary administracyjnej na właściciela lodowiska w Szczecinie – ustalił polsatnews.pl. Mimo obostrzeń, udostępnił on obiekt odwiedzającym jako “kwiaciarnię”. Goście mogli założyć łyżwy, by wybrać któryś z ustawionych na środku lodowiska kwiatów.

Właściciel lodowiska-kwiaciarni został przez sanepid ukarany karą administracją. Lodowisko zamknięto w poniedziałek.

– Oceniając stan faktyczny uznano, że miejsce to pełni funkcję lodowiska, a nie kwiaciarni, stąd podjęta została decyzja o unieruchomieniu działalności – tłumaczyła kilka dni temu rzeczniczka szczecińskich służb sanitarnych.

Wśród obowiązujących w Polsce obostrzeń ustanowiony został zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności związanej z prowadzeniem m.in dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków, siłowni i lodowisk.

Nie wszyscy przedsiębiorcy czekają jednak na zniesienie restrykcji; niektórzy próbują obejść przepisy. Wśród nich jest właściciel lodowiska “Lodogryf” ze Szczecina, które zmieniło się ostatnio w “magazyn z kwiatami”.
Aby kupić kwiaty, trzeba było odebrać samodzielnie ze środka lodowej tafli. Można było zrobić na przyniesionych ze sobą łyżwach, ale również w zwykłych butach. Przed dokonaniem wyboru można oczywiście bardzo dokładnie obejrzeć kwiaty z każdej ze stron.

A jednak dorwali go…

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!