Wiadomości

Samorządy, w których rządzą PO i PSL, dały zarobić Jackowi P. blisko 200 tys. zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Jacek P., który zdaniem prokuratury oraz polskich i ukraińskich służb specjalnych, był kompanem w łapówkarskim procederze byłego ministra Donalda Tuska, przed laty doskonale zarabiał na zdominowanych przez PO, PSL i SLD samorządach lokalnych. Jego firma doradcza, tylko w latach 2007-2010 zarobiła na szkoleniach niemal 200 tys. zł” – podaje portal wpolityce.pl. Jacek P. został zatrzymany wczoraj, podobnie jak Sławomir Nowak.

Jak pisze wpolityce.pl, firma Jacka P. przystępowała do przetargów organizowanych przez samorządy województw pomorskiego i małopolskiego oraz Agencję Rozwoju Mazowsze i Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie. Większość tych instytucji kontrolowana była przez osoby związane z PO, ale też z PSL i SLD. Tylko w 2008 r. firma Jacka P. miała zarobić 100 tys. zł.

„Szkolenia Jacka P. były oparte na jego szerokiej wiedzy dotyczącej m.in. kwestii rozliczania projektów unijnych. Te umiejętności mogły przydać się podejrzanemu w trakcie ukraińskiego procederu. Z naszych informacji wynika, że jego głównym celem było ukrywanie i pranie pieniędzy, które wypływały z ukraińskiej Państwowej Służby Dróg Samochodowych” – podaje portal. Część z tych pieniędzy miała pochodzić z zagranicznych źródeł.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!