Wiadomości

Samorządowiec ukradł przesyłkę kurierską. To radny i prezes miejskiej spółki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Radny Michał Cz. z dolnośląskiego Jawora usłyszał zarzut kradzieży. Za czyn grozi mu 5 lat pozbawienia wolności, a po skazaniu również utrata mandatu i funkcji. To kolejny polityk opozycji w tym regionie z problemami z prawem.

Sprawę kradzież przesyłki kurierskiej przez Michała Cz. prowadzi Komenda Powiatowa w Jaworze. Całość wyszła na jaw, gdy poszkodowany mieszkaniec Jawora nie otrzymał zamówionego towaru i postanowił złożyć w firmie kurierskiej reklamację.

Obwiniony przez firmę pracownik firmy kurierskiej, postanowił wszystko zweryfikować na miejscowym monitoringu. Ten nie pozostawił wątpliwości, że przywłaszczenia dokonał prezes miejskiej spółki oraz radny powiatu Michał Cz. – Pan Michał Cz. przyznał się do zarzucanego czynu – potwierdziła w rozmowie z Gazetą Wrocławską Lidia Tkaczyszyn z Prokuratury Okręgowej w Legnicy, która nadzoruje postępowanie. Jak dodała, Policja przeszukała mieszkanie oskarżonego i ujawniła skradzioną przesyłkę.

Adresat przesyłki wraz z kurierem doręczającym paczki zażądali zwrotu ukradzionego towaru polubownie, ale radny odmówił. Na potrzeby prawdopodobnego procesu, teraz przyjął inną postawę. – Podejrzany wyraził skruchę – komentuje prokurator.

Jak informuje Gazeta Wrocławska, skala społecznej szkodliwości i zgorszenia jest bardzo duża. Michał Cz. jest nie tylko radnym i szefem komisji rewizyjnej w powiecie jaworskim, ale bardzo aktywnym komendantem Hufca Harcerskiego ZPH oraz szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaworze.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!