Wiadomości

Samolot z czasów II wojny światowej rozbił się w Teksasie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwie osoby, w tym weteran wojenny, zginęły w Teksasie w wypadku myśliwca z czasów II wojny światowej. Należący do prywatnego właściciela P-51D Mustang uczestniczył w pokazie muzealnym.

Do wypadku doszło w sobotę w Fredericksburgu, około 113 km na północ od San Antonio. Myśliwiec P-51D Mustang wracał po wykonaniu lotu podczas pokazu zorganizowanego przez Narodowe Muzeum Wojny na Pacyfiku.

Samolot rozbił się na parkingu przy kompleksie mieszkalnym, niszcząc kilka zaparkowanych tam pojazdów. Zdjęcia z miejsca tragedii pokazują fragmenty samolotu na uszkodzonych autach.

Pilot i pasażer samolotu nie żyją, nie ma natomiast doniesień, by ucierpiał ktokolwiek na ziemi.

– Jesteśmy bardzo zasmuceni nieszczęśliwym wypadkiem, który pochłonął życie dwóch wspaniałych ludzi. Wyrażamy nasze najgłębsze kondolencje rodzinom obu na pokładzie – oświadczył dyrektor muzeum Rorie Cartier.

Federalna Administracja Lotnictwa i Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu zapowiedziały dochodzenie w sprawie wypadku.

Amerykański jednosilnikowy myśliwiec P-51 Mustang był używany przez USA i ich sojuszników podczas II wojny światowej i wojny koreańskiej. Obecnie wiele z tych maszyn znajduje się w rękach prywatnych i lata podczas pokazów i zawodów sportowych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!