Wiadomości

Sąd zwolnił z aresztu króla mafii wnuczkowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Apelacyjny w Poznaniu podjął w piątek decyzję o zwolnieniu z aresztu Arkadiusza Ł. ps. Hoss, nazywanego królem mafii wnuczkowej. Po wpłaceniu poręczenia majątkowego Hoss został objęty m.in. dozorem policyjnym, nałożono na niego także zakaz opuszczania miasta i kraju.

O decyzji Sądu Apelacyjnego w Poznaniu poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa sądu, sędzia Elżbieta Fijałkowska. Jak mówiła, „w dniu dzisiejszym sąd przyjął formalnie poręczenie majątkowe od osoby, która wpłaciła pieniądze. Sąd poinformował także i pouczył ją o skutkach ewentualnego niedotrzymania obowiązków, a także nakazów i zakazów wynikających z postanowienia”.

– Sąd badał także źródło pochodzenia wpłaconych środków, by stwierdzić, czy mają one legalne pochodzenie. W konkluzji sąd uznał, że osoba, która wpłaciła poręczenie wykazała legalność pochodzenia tych środków i poręczenie zostało przyjęte. Skutkiem tego jest wypuszczenie z aresztu w dniu dzisiejszym oskarżonego – dodała.

Sąd Apelacyjny w Poznaniu rozpatrywał zażalenie obrońców Hossa na stosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania we wtorek. Jak informowała wówczas sędzia Fijałkowska, „sąd utrzymał w mocy postanowienie o tymczasowym aresztowaniu”.

– Natomiast sąd uznał, że jeśli do 29 maja zostanie wpłacone poręczenie majątkowe w łącznej kwocie 500 tys. zł, to będzie (zastosowany – red.) dozór policyjny, związany z obowiązkiem zgłaszania się oskarżonego trzy razy w tygodniu, oraz dodatkowo zakaz opuszczania Poznania, w którym mieszka na stałe, oraz zakaz opuszczania kraju – tłumaczyła Fijałkowska.

W czwartek sędzia Fijałkowska poinformowała, że poręczenie zostało wpłacone.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!