Wiadomości

Decyzja Rady Mediów Narodowych: Jacek Kurski wraca do zarządu TVP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rada Mediów Narodowych głosami polityków Prawa i Sprawiedliwości podjęłą decyzję o przywróceniu Jacka Kurskiego do zarządu Telewizji Polskiej – informuje portal Wirtualnemedia.pl.

Z ustaleń serwisu wynika, że za ponownym powołaniem Jacka Kurskiego do zarządu Telewizji Polskiej opowiedzieli się Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk. Swój sprzeciw wyrazili Juliusz Braun i Grzegorz Podżorny.

Rada Mediów Narodowych na wniosek Krzysztofa Czabańskiego zajmowała się dwoma uchwałami. Jedna z nich zakładała zwiększenie zarządu TVP do czterech osób. Do tej pory zarząd był trzyosobowy. Druga zaś dotyczyła powołania na nowo powstałe stanowisko właśnie Jacka Kurskiego.

– Prezes Maciej Łopiński wystąpił do mnie z wnioskiem o poszerzenie składu zarządu o Jacka Kurskiego. Przyjęliśmy generalną, niepisaną zasadę w Radzie Mediów, że to prezes może formować zarząd. To nie wynika z prawnych przesłanek, ale prezes jako lider zespołu kierowniczego ma prawo do istotnego głosu przy formowaniu zarządów, więc ja ten wniosek pana Łopińskiego uznałem za trafny i poddałem go pod głosowanie – poinformował Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański.

Czytaj też:

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!