Wiadomości

Sąd zdecydował o aresztowaniu kobiety, która podłożyła ogień w lubelskim kościele

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

34-letnia Kamila R. podejrzana o spowodowanie pożaru w przedsionku kościoła pw. Świętego Krzyża w Lublinie, została w piątek aresztowana na dwa miesiące. Przyznała się do winy.

Sąd Rejonowy Lublin-Zachód uwzględnił wniosek prokuratury i zastosował wobec Kamili R. areszt na dwa miesiące, do 25 kwietnia – poinformowano w biurze prasowym Sądu Okręgowego w Lublinie.

34-letniej Kamili R., mieszkance Łęcznej, prokuratura zarzuciła, że we wtorek umyślnie podpaliła kotarę w przedsionku kościoła, sprowadzając niebezpieczeństwo pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu ludzi, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

Kobieta przed prokuratorem przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu, przy czym, jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Agnieszka Kępka, z wyjaśnień Kamili R. wynika, że pchnęły ją do tego problemy osobiste i zdenerwowanie. Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano na około 100 tys. zł – podała rzeczniczka.

Czytaj też:

Policja zatrzymała kobietę odpowiedzialną za podłożenie ognia w lubelskim kościele

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!