Wiadomości

Sąd wypuścił go na wolność. List gończy za 28-letnim Jordanem Machuderskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie poszukują Jordana Machuderskiego, który ścigany jest listem gończym wydanym przez częstochowską prokuraturę. Osoby, które znają miejsce pobytu ściganego mężczyzny proszone są o kontakt z policją.

Policja poszukuje Jordana Machuderskiego, syna Krystiana, urodzonego 23 lutego 1995 roku w Częstochowie za udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Zdarzenie miało miejsce 24 czerwca 2022 roku w Częstochowie na Placu Orląt Lwowskich.

Policja apeluje do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu ściganego 28-letniego mężczyzny o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przy ulicy Popiełuszki 5, pod numerem telefonu 47 858 12 55, 47 858 12 80 lub z najbliższą jednostką Policji dzowniąc na numer alarmowy 112. Informacje można także przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres: [email protected].

Do przestępstwa doszło w czerwcu 2022 r. na pl. Orląt Lwowskich w Częstochowie. Do 49-latka siedzącego na ławce podeszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał w ręku młotek, uderzał nim ofiarę w głowę. Ciężko ranny mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala. Policja wkrótce zatrzymała sprawców. 35-latek, który zadał śmiertelne ciosy został aresztowany pod zarzutem zabójstwa. Towarzyszącemu mu koledze – Machuderskiemu – prokuratura zarzuciła udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym.

Po zatrzymaniu przez policję mężczyzna trafił do aresztu, później jednak sąd nie uwzględnił wniosku o przedłużenie aresztowania i podejrzany wyszedł na wolność. Od tej decyzji prokuratura także się odwołała i sąd II instancji znów podzielił argumenty śledczych – uznał, że areszt powinien być stosowany. W międzyczasie Machuderski zniknął.

/KMP Częstochowa, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!