Wiadomości

Sąd skazał Kubę Wojewódzkiego i Janusza Palikota

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Warszawski sąd skazał trzech celebrytów za reklamowanie alkoholu w internecie – donosi Super Express.

Były poseł Janusz Palikot (59 l.), gwiazdor TVN Jakub Wojewódzki (60 l.) i ich wspólnik Tomasz Czechowskiego (30 l.) mają zapłacić wysokie kary finansowe. Według sądu nie ma wątpliwości, że Palikot, Wojewódzki i Czechowski złamali ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Prokuratura Rejonowa w Warszawie postawiła Palikotowi, Wojewódzkiemu i Czechowskiemu zarzuty. Według śledczych celebryci złamali prawo, reklamując napoje alkoholowe w internecie. Kilka dni temu zapadł wyrok w tej sprawie.

W ich sprawie chodzi o wielkie pieniądze. Wspólnie prowadzą biznes wart miliony. Założona przez nich spółka zajmuje się produkcją i sprzedażą alkoholi. Wszyscy trzej od kilku lat intensywnie reklamowali na Instagramie te wysokoprocentowe trunki: wódkę, whisky i okowitę. A to jest zabronione! Służby w tej sprawie zawiadomił miejski działacz Jan Śpiewak.

– Oskarżonego Janusza Palikota uznaję się za winnego i wymierza karę 80 tys. zł grzywny. Jakuba Wojewódzkiego uznaje się winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny. Tomasza Czechowskiego uznaje się winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny – czytamy w wyroku. Poza tym Palikot ma zapłacić ok 9 tys. zł kosztów sądowych, a Wojewódzki i Czechowski po 8 tys. zł.

/se.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!