Wiadomości

Sąd nie chce ścigać listem gończym znanego rapera, na razie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak ustalił portal TVP Info, wolski sąd nie zamierza na razie wydać listu gończego za Oliwierem R., znanym lepiej jako Bonus RPK, który 2 września miał się stawić w więzieniu. W maju 2019 r. został on prawomocnie skazany na 5 lat i 6 miesięcy więzienia za handel narkotykami.

„Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli w Warszawie VII Wydział Wykonywania Orzeczeń nie wydał dotychczas postanowienia o ściganiu skazanego Oliwiera R. listem gończym” – czytamy w informacji przekazanej portalowi tvp.info przez biuro prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie.

„Do akt sprawy wpłynął natomiast wniosek obrońcy skazanego o odroczenie Oliwierowi R. wykonania orzeczonej wobec niego kary pozbawienia wolności w sprawie o sygn. akt IIIK 305/15 wraz z wnioskiem o wstrzymanie wykonania kary. Sąd w dniu 29 sierpnia 2019 r. odmówił skazanemu wstrzymania wykonania orzeczonej kary pozbawienia wolności, natomiast rozpoznanie wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności zaplanował na 10 października 2019 r.” – informuje biuro prasowe.

Należy się spodziewać, że do 10 października nic się w sprawie Bonusa RPK nie powinno dziać. Jeżeli jednak 10 października zapadnie niekorzystna dla niego decyzja, a on dalej będzie unikać stawienia się w więzieniu, to wtedy zostanie wydany za nim list gończy.

Oliwier R. vel Bonus RPK przekonywał, że jest niewinny i padł ofiarą pomówień. 2 września miał się stawić do więzienia, aby zacząć odbywać zasądzoną karę. Jednak zniknął, po czym napisał w mediach społecznościowych, że musiał zrobić pilną operację i czeka na rozstrzygnięcie w sprawie ewentualnego odroczenia kary. W ostatnich dniach urodził mu się syn.

– Siemanko Ludzie !!! Mam kilka słów do przekazania wszystkim zainteresowanym moją obecną sytuacją. Niestety, odebrałem bardzo niekorzystne wyniki badań przez co musiałem się poddać pilnej operacji. W tym momencie już jest lepiej i wracam do zdrowia. Prawdą jest, że nie stawiłem się w więzieniu w wyznaczonym terminie, ale zdrowie jest dla mnie ważniejsze, a warunki wolnościowe zapewniają mi profesjonalną opiekę medyczną. Mam już termin posiedzenia odnośnie odroczenia kary, także w ciągu kilku tygodni wszystko się wyjaśni. O wszystkim poinformuje Was na bieżąco” – napisał Bonus.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!