Wiadomości

Sąd Najwyższy Finlandii utrzymał w mocy łagodny wyrok na muzułmanina, który uprawiał seks z 10-latką

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Najwyższy Finlandii nie podzielił stanowiska prokuratury i odrzucił wniosek o apelację w głośnej sprawie 23-letniego azylanta, który odbył stosunek seksualny z 10-letnią dziewczynką. Sąd Najwyższy – wbrew stanowisku prokuratury – uznał, że nie może tu być mowy o gwałcie i tym samym utrzymał w mocy wyrok trzech lat więzienia.

Jesienią 2016 r. na południu regionu Pirkanmaa, w pobliżu miasta Tampere Juusuf Muhamed Abbudin odbył stosunek seksualny z dziewczynką, wówczas 10-letnią. Sąd Okręgowy w Prikanmaa, a następnie Sąd Apelacyjny w Turku skazały mężczyznę za „agresywne wykorzystywanie seksualne” na trzy lata więzienia, uznając, że dziewczyna nie została zmuszona do seksu siłą lub że zdecydowała się nań ze strachu. Nadto ubiegający się o azyl imigrant ma jej zapłacić 3 tysiące euro odszkodowania.

Wyrok ten wywołał w Finlandii zaciekłe spory i dyskusje, do których włączył się minister sprawiedliwości Antti Hakkanenem. Powszechne było żądanie surowszych wyroków za przestępstwa seksualne popełnione wobec nieletnich.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!