Wiadomości

Sąd Apelacyjny w Lublinie uchylił zakaz organizacji marszu LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zaplanowana na jutro parada dewiantów, czyli tzw. „Marsz Równości” jednak się odbędzie. Sąd Apelacyjny w Lublinie uchylił zakaz zarówno dla manifestacji, jak i kontrmanifestacji. Prezydent Lublina zakazał wcześniej manifestacji ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i uczestników wydarzeń.

W środę sędzia Sądu Okręgowego w Lublinie Zofia Homa w uzasadnieniu wskazała, że organizatorzy nie podali dokładnej liczby uczestników zgromadzenia publicznego oraz nie zapewnili wystarczającej liczy osób do służby porządkowej. Przychyliła się do decyzji prezydenta, że wydarzenia mogą być niebezpieczne dla mieszkańców miasta.

Prawnicy organizatorów marszu próbowali przekonywać, że nie na nich spoczywa obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom miasta.

„Należy zachować proporcjonalność co do ograniczenia podstawowej wolności, jaką jest wolność zgromadzeń. Ograniczenie nie powinno się opierać na przypuszczeniach, że może dojść do pewnych zagrożeń. Ewentualny zakaz powinien być oparty na przekonaniu o wysokim prawdopodobieństwie takich zagrożeń. W tej sprawie one nie występują” – komentowali adwokaci organizatorów marszu.

/medianarodowe.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!