Wiadomości

Sąd Apelacyjny w Częstochowie: policja nie miała racji, wolontariusz Fundacji Życie i Rodzina uniewinniony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Apelacyjny potrzebował tylko 15 minut aby uniewinnić jednego z wolontariuszy Fundacji Życie i Rodzina. Został on oskarżony za udział w pikiecie przeciwko marszowi LGBT w Częstochowie w czerwcu 2019 roku.

Wyrok skazujący sądu pierwszej instancji był ewidentnie podbudowany ideologicznie, co znalazło potwierdzenie w dzisiejszej decyzji sądu.

“Cieszymy się, że w ostatnich dniach to kolejne zwycięstwo sprawiedliwości nad homolobby. To dobrze, że sądy potwierdzają, że można mówić prawdę o środowisku i ideologii LGBT, można także przeciw tej ideologii protestować” – powiedział Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina.

Dla przypomnienia, 16 czerwca 2019 r. ulicami Częstochowy przeszła tzw. “parada równości”, podczas której, wyśmiewano tradycyjną rodzinę, wiarę katolicką oraz sprofanowano wizerunek MB Częstochowskiej. Ponadto uczestnicy parady próbowali wedrzeć się na Jasną Górę. Na szczęście silna grupa obrońców normalności nie pozwoliła im na to.

Bulwersujące było też zachowanie policji, która nie wypełniała swoich obowiązków w sposób bezstronny. Jej funkcjonariusze zamiast pilnować przestrzegania prawa, stanęli po stronie środowiska atakującego tradycyjną rodzinę i świętości ważne dla większości Polaków.

Fundacja chciałaby podziękować wszystkim zaangażowanym w doprowadzenie sprawy do szczęśliwego finału, w tym: obrońcy naszego wolontariusza, mec. Pawłowi Szafrańcowi z Ordo Iuris i osobom, które się za nas
modliły.

To już trzeci dobry wyrok w Częstochowie po tym, jak prawnicy Fundacji Życie i Rodzina doprowadzili do uniewinnienia dwóch innych osób obecnych na kontrze do parady LGBT w czerwcu 2019 r.

/inf. pras., zdj. ilustr./

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!