Wiadomości

Są zarzuty korupcyjne dla urzędniczki i właścicielki firmy zajmującej się legalizacją pracy i pobytu obcokrajowców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Są zarzuty korupcyjne dla urzędniczki i właścicielki firmy zajmującej się legalizacją pracy i pobytu obcokrajowców. Kobiety zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy delegatury CBA w Szczecinie – informuje Radio Szczecin.

Jak mówi Marcin Lorenc rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, podejrzane w zamian za łapówki legalizowały pobyt Ukraińców i Wietnamczyków.

– W środę funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali zatrzymania kobiet. Jedna z pań to urzędniczka pracująca w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Koszalinie w oddziale spraw obywatelskich i cudzoziemców, natomiast druga z pań to osoba prowadząca działalność gospodarczą – powiedział Lorenc.

Firma, którą prowadziła jedna z podejrzanych, zajmowała się pomocą w sporządzaniu i składaniu wniosków o legalizację pobytu i zezwoleń na pracę cudzoziemców w Urzędzie Wojewódzkim w Koszalinie.

– Pani, która była urzędniczką, przyjmowała korzyści majątkowe od drugiej z pań. Działalność tych pań miała miejsce w 2019 roku. Ustalono co najmniej 100 osób, które uzyskały zezwolenie na pobyt w Polsce – dodaje Lorenc.

Prokurator prowadzący śledztwo wystąpił z wnioskiem o trzymiesięczny areszt dla obu podejrzanych. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!