Wiadomości

Rzeźba przedstawiająca George’a Floyda została oblana farbą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nowojorska policja opublikowała nagranie na którym, widać, jak w parku na Manhattanie mężczyzna oblewa farbą popiersie George’a Floyda wykonane z brązu. To jedna z rzeźb instalacji, którą zainaugurowano w minionym tygodniu.

Policjanci aresztowali i obezwładnili Floyda za użycie w sklepie 20–dolarowego fałszywego banknotu. Na początku mężczyzna stawiał opór. Prokuratura oceniła, że funkcjonariusz Derek Chauvin przez około dziewięć i pół minuty przyciskał kolanem szyję leżącego na ziemi i skutego kajdankami Floyda. Sąd przysięgłych 20 kwietnia br. uznał byłego policjanta za winnego zabójstwa. 25 czerwca Chauvinowi wymierzono karę 22,5 lat więzienia.

3 października nieznany sprawca podjechał na deskorolce pod popiersie George’a Floyda i oblał je szarą farbą na bazie wody w niedzielę rano na jednym z najbardziej znanych nowojorskich placów Union Square na Manhattanie. Instalację składającą się z trzech rzeźb przedstawiających – George’a Floyda, Breonna Taylora, Johna Lewisa udostępniono publiczności dwa dni wcześniej, a zainaugurowano 30 września.

Policja z Nowego Jorku udostępniła nagranie, na którym widać sprawcę i prosi o kontakt osoby, które go rozpoznają. Przewidziano nagrodę 3,5 tys. dolarów.

/TVP Info, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!